Przełączniki Cisco 2960

Czy znasz kolekcję przełączników sieciowych Cisco 2960? Jeśli nie, to najwyższa pora zapoznać się z tą serią, ponieważ jest ona często wybieraną opcją wśród tych, którym zależy na dużej przepustowości.

Jak działają switche?

Przełącznik sieciowy (inaczej switch) jest urządzeniem fizycznym, które łączy wszystkie sprzęty w obrębie jednej sieci wewnętrznej. Służy tym samym do segmentacji sieci na różne podsieci zwane segmentami LAN. W ich obrębie przyjmuje pakiety wysyłane przez urządzenia podłączone do fizycznych portów switcha i przekazuje je do urządzeń, do których te pakiety mają dotrzeć. Kiedy dane źródło chce wysłać pakiet danych do miejsca docelowego, pakiet najpierw wchodzi do przełącznika. Tam zostaje zidentyfikowane urządzenie, do którego ma być przesłany, a następnie wysyła go przez odpowiednie porty, które prowadzą do urządzeń docelowych. Switch ustanawia tymczasowe połączenie między źródłem i miejscem docelowym do komunikacji, a kończy połączenie, gdy rozmowa jest zakończona.

cisco 2960

Czym jest seria przełączników Cisco 2960?

Seria Cisco 2960 to kolekcja przełączników sieciowych, która znana jest na całym świecie. Firma Cisco to lider w branży telekomunikacji, dostarczający najlepsze rozwiązania sieciowe w konkurencyjnej cenie. Kolekcja przełączników 2960 to wygodna i prosta obsługa, dzięki automatycznej konfiguracji portów. Dodatkowo posiada inteligentne rozwiązania, które pozwalają na obniżenie zużycia prądu, a także na łatwą administrację i zarządzanie siecią.